تپش منظم قلب با ترك سيگار

تپش منظم قلب با ترک دخانیات

استعمال سیگار و یا قلیان خطر ایجاد بیماری های قلبی عروقی را در مردان تا 3 برابر و در زنان تا 6 برابر افزایش می دهد. پس به سلامت خود و ديگران اهميت دهيد.

همه ما از مضرات ویران کننده سیگار و دخانیات آگاه هستیم ولی اراده ای میخواهد که فرد استعمال کننده آن را ترک کند و سلامتی را برای خود و خانواده اش به ارمغان بیاورد. ترک دخانیات در افراد مبتلا به بیماری های قلبی، خطر حمله قلبی مجدد و مرگ را به میزان 50 درصد کاهش می دهد.

دود سیگار و قلیان با دارا بودن بیش از 4 هزار نوع ماده سمی، باعث بروز بیماری های مختلفی می شود. از این ترکیبات برخی همچون نیکوتین، منوکسیدکربن، آرسنیک، سانید هیدروژن، آمونیاک اثرات سوء بیشتری روی دستگاه های مختلف بدن دارد و به طور میانگین افرادی که سیگار کشیدن را در دوران نوجوانی آغاز می کنند 20 سال زودتر از افراد غیرسیگاری جان خود را از دست می دهند.

استعمال دخانیات در ایجاد بیماری های گوارشی، کمردردهای مزمن، پوکی استخوان ها، پوسیدگی دندان ها و بیماری های پوستی نقش مؤثری دارد.
علت90 درصد سرطان های ریه، 15تا 20 درصد سایر سرطان ها سرطان روده بزرگ،کبد، رحم، خون و 80 درصد موارد برونشیت مزمن و آمفیزم استعمال دخانیات است.

خطر دیگر دخانیات اینست که قدرت باروری زنان را کاهش داده، خطر ایجاد سقط، تولد نوزاد با وزن کم، مرده زایی و یائسگی زودهنگام را افزایش می دهد.

 

براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد ترك سيگار كلمه ((وارنيكلين)) را به شماره 3000261212 ارسال نماييد

6 دیدگاه برای “تپش منظم قلب با ترك سيگار

    1. خوشحاليم كه تونستيد سيگار رو كنار بگذاريد. اميدواريم هميشه سالم و پر اميد باشيد.

    1. سلام آقا مرتضي
      شما با وارنيكلين ميتوانيد ترك كنيد. در صورتي كه، بيشتر از 10 نخ سيگار با درصد نيكوتين بالا روزانه استفاده مي كنيد، و اگر صبح ها قبل از صبحانه عادت به كشيدن سيگار داريد. براي ترك نياز هست كه از وارنيكلين استفاده كنيد.

پاسخ دهید